niedziela, 25 grudnia 2016

Akupres - refleksoterapia obuwiem zdrowotnymButy do masażu z naturalnymi kamieniami  zdobywają coraz większa liczbę  fanów.Zatem i ja  pokusiłam się  o sprawdzenie w czym tkwi ich fenomen.
Obuwie zaprojektowane jest według koncepcji masażu stóp- znanej jako Refleksoterapia. Metoda tego masażu leczniczego funkcjonuje z powodzeniem od ponad 1800 lat w tradycyjnej medycynie chińskiej.


No tak ale czym jest ta refleksoterapia/refleksologia?
Najprościej mówiąc  to nauka o refleksach - punktach, receptorach, które znajdują  się  na stopach czy dłoniach.
Punkty te maja bezpośrednie połączenie  z organami i częściami ciała.
I tu np sama stopa to zakończenie 7200 nerwów połączonych bezpośrednio  z mózgiem.
Praktyka z kolei polega na niczym innym jak właśnie na uciskaniu tym określonych miejsc i pobudzaniu przez to organizmu do samoleczenia...
Takie proste leczenie bez użycia proszków , maści czy innych leków...


Od Producenta :
stosowanie
  1. Buty Akupres masują i stymulują  punkty akupunktury i regiony w stopach naturalnymi kamieniami (m.in jadeit, czarny bazalt, biały marmur) dobranymi przez chińskich lekarzy.
  2. Buty Akupres umożliwiają kontakt ciała bezpośrednio z naturalnymi siłami  zawartymi w kamieniach (np. kamienie czarne/szare mają właściwości magnetyczne, kamienie zielone/żółte - właściwości energetyczne, kamienie białe - właściwości relaksacyjne i łagodzące ból).
  3. Poprzez uciskanie dokładnie dobranych partii stopy, buty Akupres regulują krążenie krwi, poprawiają drożność arterii całego krwioobiegu i oczyszczają organizm z toksyn.
  4. Regularne używanie butów Akupres bezpośrednio przed snem, powoduje (między innymi) znacznie spokojniejszy i głębszy sen.
  5. Buty Akupres zwiększają odporność całego organizmu na choroby.  
  6. Regularne używanie butów Akupres powoduje łagodzenie różnego rodzaju bóli w różnych częściach ciała, oraz zmniejszają sztywność stawów i napięcie mięśni.
Stosowanie
  1. Butów Akupres należy używać kilka razy dziennie po ok. 10-20 minut.W pierwszym  okresie, z uwagi na odczuwany dyskomfort , może to być 1-2 minuty. Podczas używania należy w miarę możliwości odchylać ramiona do tyłu.
  2. Należy stopniowo zwiększać czas i szybkość chodzenia. Po ok. tygodniu używania butów Akupres wg zaleceń , ból w stopach zmniejszy się wydatnie.
  3. Należy pić ok. 200ml (szklankę) wody w trakcie lub zaraz po używaniu butów Akupres, w celu poprawy krążenia krwi. Woda pomaga również organizmowi w eliminacji toksyn...


Same "Klapki" (cena 120zł- 169zł) faktycznie wyścielone są w odpowiednich miejscach naturalnymi kamieniami -jadeitem,czarnym bazaltem i białym marmurem.
 Wygląd ten jednak nie zapowiada doznań , przez które potem trzeba przejść- dosłownie .


Pierwsze użycie  jest przyjemne - wystarczy usatwić rzepy i można maszerować.Czysta przyjemność (...przez pierwsze chwile...) choć odczuwa się chłód kamieni pod stopą.
Jednak jest to chwilowe uczucie, ponieważ po chwili kamienie już się nagrzewają.
Jednak o ile ten chłodzik znika,  to pojawia się inny dyskomfort...a mianowicie ból.
Tak
Kamienie tak stymulują stopy, że przez pierwsze dni stąpania w tych butach to istna masakra...
Ale pociesze tych, którzy maja zamiar kiedyś takowe zakupić - po pierwszym tygodniu chodzenia (po 15 min dziennie) staje si to znośne...i z każdym kolejnym dniem łatwiejsze i mniej odczuwalne.
Ja mam ten tydzień za sobą i chodzę w nich już w miarę swobodnie...aczkolwiek prawda jest taka,że mowa jest tu o tych 15 minutach chodzenia ;)
Efekty?
Póki co, zauważyłam że spie lepiej :>
Nie mam problemu ciężkich nóg ;>
I najważniejsze . 
Poprawiło mi się krążenie _ w końcu mam cieple stopy:D
Co będzie dalej ? Zobaczymy ;)

Ogólnie jestem mile zaskoczona, że w taki prosty sposób można tyle zyskać ;)
 Ciekawa jestem Czy Ktoś z Was też ma takie butki i czy Wam też pomaga taka forma leczenia.