czwartek, 20 października 2016

PrOVag ® - Zadbaj o zdrowie intymne! ;)


"Ocenia się, że 3 z 4 kobiet przynajmniej raz w życiu zachoruje na infekcje intymną, a u blisko 50% będzie ona miała charakter nawrotowy". Takie prognozy właśnie (aczkolwiek nie tylko one) stały się bodźcem do stożenia akcji Intimate Box.
Ma ona na celu naświetlenie jak ważna jest właściwa higiena intymna.Kobiety a na pewno większość z nich (Nas) myśli, że higiena to higiena- grunt żeby użyć produktu do tego przeznaczonego i po problemie.Otóż nie.
Większość z nich, jak jak  płyny, mydła, żele - może bardziej szkodzić niż pomagać.Produkty te często wywołują  podrażnienia, wysuszają a nawet prowadzą do alergii.
Do tego jak informują ginekolodzy, jak i sama akcja, dochodzi fakt, że w naszych łazienkach - znajdujące się myjki, gąbki czy ręczniki służą często, gęsto wszystkim domownikom.Na co tak naprawdę nie zwracamy uwagi.Jednak przyczyn chorób miejsc intymnych jest znacznie więcej.Jednak mentalność kieruje nas tylko ku jednemu  - współżyciu.A co za tym idzie, temat zaraz staje się wstydliwy i większość woli go przemilczeć lub udawać,że problemu w ogóle nie ma.
I to jest błąd.
Rozmawiajmy o tym.;)
Pamiętając,że ta bolączka może pojawiać się przy:
Antybiotykoterapii
Menopauzie
Ciąży
Antykoncepcji
Złych nawykach higienicznych
Stresie
Nieodpowiedniej diecie
a nawet przy używaniu syntetycznej bielizny czy obcisłych spodni...
Tak, to wszystko ma wpływ i Każda z nas może mieć z tym problem.

Dlatego ProVag daje nam możliwość walki z tymi niedogodnościami, organizując często możliwość testowania swoich produktów.
Mi właśnie dzięki takiej akcji, jakiś czas temu udało się dostać do testowania zestawu promocyjnego.:)
Teraz zaś trwa inna promocja , gdzie kupując dwa produkty - możesz uzyskać zwrot 10 zł.Czy warto? 
Ja osobiście testując je już jakiś czas, muszę powiedzieć,że poczytałam i upewniałam się tym samym -co tak naprawdę jest ważne w wyborze takich - specjalistycznych kosmetyków.
I na podstawie tego wiem, że warto zwrócić uwagę na to, by:
*posiadały optymalne ph, 
*nie zawierały silnych detergentów- typu SLS, SLES,Parabenów i konserwantów
*zawierały w składzie bakterie LACTOBACILLUS
*zawierały ekstrakty naturalne,łagodzące

 Idąc tym tropem, sprawdziłam inne tego typu produkty, które miałam okazję mieć w domu.Okazało się,że w każdym przypadku składy są zbliżone jednak ilościowo zdecydowanie uboższe.Niektóre zaś posiadają substancje "podejrzane" w rozumieniu pewnych aplikacji wyjaśniających :)
Poza tym jak dla mnie, pomijając już skład a patrząc już np na samą konsystencje  produktów - widać różnicę.Nie wspominając o różnicy, dostrzegalnej przy stosowaniu.Ponieważ ta mile mnie zaskoczyła. ;)

 Dla Tych którzy chcą się dowiedzieć coś więcej
podaję niżej opisy od Producenta:

 


prOVag żel® 

"specjalistyczny wyrób medyczny w postaci żelu do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych oraz łagodzenia skutków tych zakażeń
prOVag żel® zawiera cenne dla kobiety substancje wytwarzane naturalnie przez bakterie kwasu mlekowego tzw. metabolity (m. in.: kwas mlekowy, bakteriocyny, aktywne kwasy organiczne). Pomaga utrzymać fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając tym samym naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem niekorzystnej flory bakteryjnej. Działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów najczęściej wywołujących zakażenia intymne (m.in. C.albicans, C. glabrata, G. vaginalis, E. coli, S. agalactiae)
Nagroda Złoty Otis 2012 w kategorii preparaty na schorzenia ginekologiczne."

Od siebie dodam jeszcze,że żel jest wyjątkowo gęsty co nie pozwala mu spływać i "przylega" w miejscu, na które chcemy go zaaplikować.Co nie ukrywam jest istotne.

 


"Emulsja prOVag® oczyszcza + chroni + pielęgnuje okolice intymne

prOVag® emulsja to specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci, która:
pomaga zapobiegać problemom intymnym,
delikatnie myje i pielęgnuje,
łagodzi podrażnienia, nawilża, przyspiesza regenerację,
eliminuje nieprzyjemne zapachy.
Wykazuje działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, przy jednoczesnej promocji wzrostu Lactobacillus.

prOVag® emulsja zawiera naturalne składniki aktywne w postaci metabolitów bakterii z rodzaju Lactobacillus. Bakterie te są nieodłącznym składnikiem prawidłowej mikroflory pochwy i stanowią naturalną barierę ochronną okolic intymnych."

Tutaj w odróżnieniu od innych emulsji ta ma bardzo delikatny, przyjemny  i niepowtarzalny zapach.
 Już niewielka ilość wystarcza do umycia i co ważne łatwo się spłukuje eliminując nieprzyjemny zapach.Tu zaś sprawia uczucie komfortu.
Dla mnie dodatkowym plusem jest  to, że można go stosować u dzieci  po ukończeniu 1roku życia.
W moim odczuciu  produkty provag warte są uwagii  dobrze mieć je w domu.A jeżeli Ktoś ma wątpliwości, że jestem stronnicza ponieważ otrzymałam produkt do testowania- Niech sam się przekona - śledząc stronę http://kobiecosc.info/ i http://www.provag.info/http://www.provag.info/
i zgłaszając się do testowania. :)
Czekam na Wasze opinie :P